29

Dużo mniejsza aktywność ruchowa dzieci i nastolatków oraz wielogodzinne nieraz przesiadywanie przed komputerem sprawia, że coraz ważniejszą kwestią pozostaje zakup odpowiedniego krzesła dziecięcego. I choć asortyment meblowy w tej kategorii ma naprawdę dużo do zaoferowania, warto wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę.

Zwykłe krzesła dziecięce ani te zorientowane na ergonomiczność, nie zapewnią zazwyczaj odpowiedniej ochrony przed pojawieniem się bólu pleców. Nawet te ergonomiczne modele nie zawsze dopasowane są do dziecka, bo jak każdy młody człowiek, dziecko potrzebuje stałego ruchu i nie chce siedzieć wciąż w tej samej pozycji (powodującej zresztą często niezdrowe zwiotczenie mięśni). Stąd też, przeglądając szeroki wybór krzeseł dostępny w dobrych sklepach meblowych warto zwrócić szczególną uwagę na krzesła zdrowotne. Czym one się wyróżniają na tle innych?

Z pewnością specjalną konstrukcją – wyposażone zostały bowiem w opatentowane siedzisko na sprężynie, przez co dziecko jest niemal podświadomie zmuszone do siedzenia prosto nawet przez dłuższy okres czasu. Ta specjalistyczna konstrukcja nowoczesnego krzesła dla dzieci pozwala na dokonywanie częstych zmian pozycji oraz aktywne poruszanie się. Nawet najmniejszy ruch dziecka sprawia, że siedzisko zostaje odpowiednio nachylone, po czym powraca później do pozycji wyjściowej. Ruchome krzesło zdrowotne gwarantuje także aktywność tych mięśni pleców, które w innym przypadku wiotczeją i tracą na sile. I takich krzeseł zdrowotnych właśnie warto szukać w ofercie dobrych sklepów meblowych. Bo znaleźć je można z łatwością!