Współcześni klienci sklepów meblowych dzielą się na przeróżne typy osób. Dla wielu najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości mebla i skłaniającym do zakupu w ogóle, jest jego solidne wykonanie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i materiałowych. Tym samym więc nacisk kładzie się na sprawdzonych producentów i polecanych fachowców z branży. Dla wielu klientów jednak największe znaczenie ma nieoceniona przecież funkcjonalność meblowa – w przypadku foteli czy krzeseł, jest mega ważna. O ile jednak możemy podzielić klientów sklepów meblowych na tych ze specjalnymi i bardzo wygórowanymi potrzebami, znaleźć można i takich, którzy zadowolą się produktem ze średniej półki – i cenowej, i jakościowej. Ale to nie wszystko. Wśród kupujących z pewnością znajdą się także i ci, którzy są członkami bardzo specyficznej i wąskiej grupy. To gracze komputerowi, dla których zakup właściwie dobranego fotela ma kluczowe znaczenie. I to nie tylko przez wzgląd na rozgrywanie ulubionych gier. Czym więc powinien się wyróżniać fotel idealny?

Sukces tkwi w obiciu fotela. Ważne, by było wygodne, odporne na ścieranie, przyjemne w dotyku, a przy tym wszystkim także łatwe w czyszczeniu i umożliwiające skórze człowieka oddychanie. Istotne jest również oparcie fotela. Dobrze, jeśli pozwala na ułożenie linii kręgosłupa w literę „S”. Do tego nie można zapominać i o solidnym podparciu. Kluczowa pozostaje także wysokość krzesła – jego oparcie nie może znajdować się wyżej, niż sięga linia łopatek.

Dobry fotel dla gracza powinien zostać wyposażony także w różnego rodzaju regulacje. Im ich więcej, tym lepiej. Osoby spędzającego mnóstwo czasu przed ekranem komputera, do tego w pozycji siedzącej, potrzebują wygodnej regulacji niemal wszystkich elementów fotela. Dobrze o tym pamiętać podczas zakupu, by wybrać najbardziej optymalny i wymarzony typ fotela, który posłuży wiele długich lat i pozwoli czerpać nie tylko radość z życia, ale i wielogodzinnego siedzenia przed komputerem.